- Instalacja odgromowa

Wyładowania elektryczne towarzyszące burzom zagrażają nie tylko wtedy, gdy piorun trafi bezpośrednio w budynek, ale również poprzez indukowanie bardzo dużego napięcia w instalacji elektrycznej, a nawet w innych metalowych elementach domu. Sposób ochrony przed takimi niebezpieczeństwami zależy od usytuowania i wielkości budynku, materiału, z jakiego jest zbudowany, oraz intensywności występowania burz w danym rejonie.
więcej

- Remonty instalacji elektrycznej

Wymiana przewodów elektrycznych czy zmiana położenia gniazd wiąże się z kuciem ścian, więc remont to najlepsza okazja, aby dokonać niezbędnych poprawek. Podczas prac przy instalacji elektrycznej należy zawsze zachować szczególną ostrożność - wyłączyć zasilanie (wykręcając bezpieczniki), nie dotykać przewodów mokrymi rękami i pod żadnym pozorem nie dokonywać jej przeróbek, gdy się na tym nie znamy.
więcej

- Planowanie instalacji elektrycznej w domu

Domowe instalacje elektryczne są coraz bardziej skomplikowane, a liczba podłączonych do nich urządzeń stale rośnie. Zakładając instalację, powinniśmy przewidzieć możliwość jej rozbudowy, a rozplanowanie gniazd, punktów świetlnych czy wyłączników dostosować do późniejszego wyposażenia domu w sprzęt zasilany prądem.
więcej

- Instalacje elektryczne w suchej zabudowie

Jak należy prowadzić przewody elektryczne w ścianach z płyt gipsowo-kartonowych? Którędy poprowadzić przewody elektryczne nad sufitem z takich płyt? Jak montuje się puszki elektryczne w płytach g-k?
Przewody elektryczne najlepiej układać w rurkach elastycznych, co umożliwia łatwą wymianę, a nawet wciągnięcie dodatkowych przewodów po zmontowaniu zabudowy, i zmniejsza ryzyko pożaru od przegrzanych przewodów.
więcej

- Nowy serwis elektryczne.info

W grudniu postanowiliśmy zaoferować klientom możliwość zapoznania się z naszą ofertą poprzez stronę internetową. Dzięki tej możliwości klienci będą mogli na bieżąco śledzić aktualną ofertę oraz promocje. Oprócz tego będziemy starali się ciągle dodawać nowe porady elektryczne dla chcących usunąć awarie elektryczne samodzielnie.


Wszelkie prawa zastrzeżone. © elektryczne.info

Strona wygenerowana 16-6-2024
na podstawie adresu:
http://elektryczne.info/aktualnosci.php